Skip to main content

Laserteraapia


Laserteraapia sai alguse 60ndatel, kui avastati positiivsed tulemused madalsagedusega laserkiirte mõjudest organismi kudedele. Alates sellest ajast on see meetod jõudsalt arenenud ning korduvalt tõestanud, et suudab leevendada nii valu, kui soodustada kudede loomulikku paranemist.
Mis on laserkiir? Laserkiir on kokku surutud valguskiir, mis erineb loomulikust valgusest selle poolest, et on sidus ja liigub mööda sirgjoont ühel kindlal lainepikkusel, tänu millele on ta suure jõuga. Tänapäeva meditsiinis kasutatakse kahte tüüpi lasereid. Kirurgilisi lasereid mida kasutatakse kudede lõikamiseks operatsioonil ja madala sagedusega lasereid, mida kasutatakse kudede taastumise stimuleerimiseks läbi biostimulatsiooni.
Laserravis kasutatakse infrapunast ehk pooljuhtlaserit, mille kiired tungivad 7-8 cm sügavusele kudedesse, taastades häirunud funktsiooniga rakkudes ATP tootmise. Rakk vajab funktsioneerimiseks ATP-d nagu auto vajab liikumiseks kütust.
Laser annab lisaenergiat rakkudesse, kus on sellest puudus. Optimaalselt töötavate rakkude peal reaktsioone ei ole.

Laserravi tulemusena:

 Normaliseeruvad rakusisesed protsessid
 paraneb kudede verevarustus
 paraneb kudede ainevahetus
 paraneb kudede elastsus
 aktiveeruvad immunoloogilised protsessid 
 väheneb valuretseptorite tundlikkus 
 pidurdub põletikuliste protsesside aktiivsus 
 aktiveerub luukoe formeerumine
 kiireneb taastumisprotsess

Laserravi kasutatakse peamiselt:

 ägedate ja krooniliste liiges-ja lihashaiguste raviks
 neuroloogiliste valude vähendamiseks
 müofastsiaalsete valude raviks
 turse raviks
 ülekoormusvigastuste raviks
 troofiliste haavandite, haavade, ekseemide ja akne raviks
 herpes viiruse raviks, samuti kõrva-nina-kurgu ja igemehaiguste raviks

Vastunäidustused:

 aktiivne kopsutuberkuloos
 palavik üle 38⁰C
 äge südameinfarkt ja stenokardia
 rasedale kõhupiirkonna ravi
 pahaloomulised kasvajad
 äge immuunpuudulikkus

Vastunäidustatud ei ole:

 implantaadid
 luid fikseerivad nn. kruvid ja plaadid
 südamestimulaator

Kuuri pikkus on vähemalt 5 seanssi, kuid püsivamad tulemused saavutatakse 8-12 korraga.


Enne laserteraapia protseduure on vajalik füsioterapeudi konsultatsioon!  

Comments

Popular posts from this blog

Kopsu drenaaži asendid aitavad kopsupõletiku korral  väljutada gravitatsiooni abil kopsudest lima ning kergendavad hingamist. Võta asend ning püsi asendis kuni 5minutit. Koos väljahingamisega palu abistajal või proovi ise kergelt koputada (kuni 5min) lahtise käelabaga kopsu enim põletikust haaratud piirkonnale. Peale koputamist soodustab kerge vibratsiooni tekitamine  lima väljutada. Alusta vibratsiooniga kopsu alumistest külgmistest osadest ja liigu keha keskosa ja kõri suunas.  Kopsu kompuuteruuring annab täpseima vastuse milline kopsu piirkond on enim põletikust haaratud.

Kliinik. Clinic.

Saarte Mängud Gotlandil 2017

Sportlaste arvates on Katrin Varese kuldsed käed toonud pooled medalid.....                                        FINAALI EEL: Täna hommikul aitas Katrin Vares finaaliks valmistuvadi võrkpallureid.                                        Foto Raul Vinni Tihedatel võistluspäevadel Gotlandil toimuvatel Saarte mängudel on Saaremaa sportlaste kehad vajanud parimaks sportlikuks soorituseks putitamist palju. Sportlaste hinnangul on meie medalite arhitektiks füsioterapeut Katrin Vares. “Pooled medalid on tema kätetöö,” tunnustab tohtri panust korvpallikoondise keskmängija Raigo Sooär. “Uskumatu naine. Kutsus mind ise kell 23.50. Mul oli põlv esimeses mängus saadud löögi tagajärjel järel turses ja kintsu reielihas paistes. Mul on varem ka olnud ja teinekord on nii, et mitu päeva ei liigu, aga Katrin on mind niimoodi putitanud, et ma pole ühtegi mängu siin vahel jätnud.”Ka ujumises kaks kuldmedalit võitnud Priit Aavik jagas Katrin Varese aadressil tunnustust ja igaõhtusel koo